MOTYWACJA

Często brak nam motywacji i szukamy złotego środka, aby nam się w końcu chciało.

W większości spotykam się z brakiem motywacji w kwestii ćwiczeń, ale zdaje sobie sprawę, że zmiana nawyków żywieniowych, czy środowiskowych (pójście spać o odpowiedniej porze, ochrona przed niebieskim światłem, a może post wieczorową porą, by lepiej się zregenerować podczas snu) nie jest łatwe w wykonaniu. Gdyby było, to przecież żadne z nas nie miało by problemów zdrowotnych, a jest niestety inaczej. Moim zdaniem warto wiedzieć po co i dla kogo to robimy! Świadomość jest kluczem do sukcesu, dlatego wspólnie zastanówmy się jakie korzyści nasze ciało dostanie, gdy chociażby w 80% będziemy się tego trzymać!

Tak więc zacznijmy od AKTYWNOŚCI, nie powielając już zbytnio tego, co chyba wszyscy już wiedzą. Regularny trening to jędrniejsze ciało, szczuplejsza sylwetka, sprawniejszy metabolizm, dokrwione organy. Czy jest coś jeszcze co spowodować może regularny trening?

Jest Ci smutno??? Czujesz, że coraz częściej jesteś apatyczny? Chyba każdy z nas zna uczucie dumy i szczęścia, które rozpiera nas energia po dobrze wykonanym treningu. Okazuje się, że poprawa nastroju i wyrzut hormonów szczęścia, będzie zachodziła W TRAKCIE, ale również PO wykonanym treningu, poprawiając samopoczucie, gdy już nawet zapomnicie dawno o wykonanym treningu.

Nasze jelita uwielbiają ruch! Im intensywniej, im więcej ruchu jak np. bieganie, skakanie, spowoduje, że nie tylko nasze boczki będą rytmicznie podskakiwać, a rozruszają się również nasze jelita, poprawiając tym samym perystaltykę. Zamiast tabletek i ziół skorzystaj z ruchu i wyskacz swoje ZAPARCIA!

Zaczęłaś ćwiczyć, bo przeszkadzały ci Twoje boczki??? To teraz pomysł o „boczkach”, które oplatają Twoje organy…

Regularnie ćwicząc schudniemy i zmniejszymy ich otłuszczenie, dzięki czemu będą one mogły szczęśliwie i prawidłowo pracować.

Pozwól odetchnąć swoim organom wewnętrznym. Zastanów się w jakiej pozycji znajdują się Twoje organy jeśli cały dzień siedzisz zgarbiony?? Nasze ciało przystosowane jest do dużej ilości ruchu! Organy, jak jelita, czy wątroba potrzebują tego ruchu, ponieważ będzie to swojego rodzaju masaż. Niestety w pozycji siedzącej, przyjemny masaż zamienia się w miażdżącą katorgę, dlatego pomyśl od czasu do czasu o swoich narządach i daj im odpocząć, zwyczajnie WSTAŃ I SIĘ ROZRUSZAJ!

Popraw postawę ciała!

Czyż nie fajnie byłoby w końcu się wyprostować? Wypiąć pierś do przodu i iść śmiało przez życie?

Co myślicie o takiej osobie?…

Pewna siebie, wierzy we własne możliwości, otwarta na nowe doświadczenia!

Czy nie chcielibyście być dokładnie tak postrzegani przez innych?

Odpowiedź jest oczywista!